S
Header
            پیام نوروزی مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸                        ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای تحقق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب مبتنی بر تحقیق، فکر و اندیشه                        نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با خانواده شهید داوود مقدم دیدار کرد                        بر ضرورت برنامه ریزی و همت برای نیل به آرمان های انقلاب منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد                        از علی آموز اخلاص عمل                        گسترش تحقیقات در زمینه تحقق اهداف هلال احمر و ارائه راهکاری های مناسب برای آمادگی در مواجهه با حوادث طبیعی و غیرطبیعی / ضرورت حمایت و تقویت موسسه علمی کاربردی هلال احمر                        بیانیه راهبردی گام دوم، راهکار 40 ساله دوم نظام است / تبیین 6 مولفه اساسی رشد و توسعه منابع انسانی در یک سازمان                        بیانیه «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران            
کد خبر : 62719

سرمایه هلال

سرویس اخبار
بی شک در سازمان های مردم نهاد مردم اساس و بنای مهم و اصلی شمرده می‌شوند و مدیران سطح عالی چنانچه قادر باشند در ارایه خدمات به آسیب دیده ها امکانات موجود را به صورت صحیح مدیریت کنند مدیران موفق تلقی می‌شوند. در اثبات مدعای مردمی بودن سازمان هلال احمر همین مقدار کافی است که به نقش پر رنگ مردم در اهداء و وقف املاک برای خدمت به مردم عنایت بشود.
دوشنبه 20 فروردین 1397 ساعت 13:08
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
سرمایه هلال بی شک در سازمان های مردم نهاد مردم اساس و بنای مهم و اصلی شمرده می‌شوند و مدیران سطح عالی چنانچه قادر باشند در ارایه خدمات به آسیب دیده ها امکانات موجود را به صورت صحیح مدیریت کنند مدیران موفق تلقی می‌شوند. در اثبات مدعای مردمی بودن سازمان هلال احمر همین مقدار کافی است که به نقش پر رنگ مردم در اهداء و وقف املاک برای خدمت به مردم عنایت بشود. http://Media.nvhelal.ir//Image/2018/04/201804109704226948_Thum.jpg سرمایه,هلال nvhelal

همین امروز می‌توان به زمین مجموعه عظیم مجتمع دارویی هلال و ملک بیمارستان نور افشار و صدها نمونه دیگر در تهران و استان‌ها اشاره نمود که واقفین و اهداء کنندگان با جان و دل بهترین بخش اموال را در اختیار هلال احمر گذاشتند و این شاهدی است بر مردمی بودن هلال احمر.

از سوی دیگر وجود هزاران جوان و داوطلب خدمت که در بدنه سازمان در قالب یک ساختار و مدیریت ستادی در حال فعالیت هستند نمونه های ارزشمندی است و به این معناست که مردم هلال احمر را از خودشان می دانند و در اداره آن خود را سهیم می دانند و این اعتماد سرمایه ای عظیم برای جمعیت هلال احمر است.

اما آنچه نگارنده در صدد بیان آن هست این که هلال احمر باید با افتخار به این مشارکت در تعین سیاست های اصلی علاوه بر ارتقاء و تقویت اعتماد ملت، دامنه این اعتماد را گسترش بدهد و ملت زمانی که نیروهای هلال احمر را در کنارشان می بینند هیچ گاه با دید یک قهرمان به آنها نمی نگرند بلکه آنان را از خانواده خود می دانند که علاوه بر خدمات، توقع رفاقت و همراهی مضاعف دارند.

آنچه ما در زلزله کرمانشاه دیدیم بیانگر همین نکته است. سرخ و سفید پوشان از صدر تا ذیل همه آمده بودند، از نماینده محترم ولی فقیه و ریس جمعیت تا امدادگران خدوم آنها حتی بعد از وظیفه ذاتی خود، در شادی های ملی هم سفره یلدا و هفت سین شان را در کنار چادر های ثالث بابا جانی و سرپل ذهاب با خانواده های آسیب دیده گذاردند و بسیاری از آنان هنوز به خانه های شان برنگشتند.

در حوادث زلزله کرمان و سقوط هواپیمای پرواز یاسوج با نگاه منصفانه هلال احمر هم امداد رسانی کرد، هم رفاقت و این یعنی پاسخ مثبت به اعتماد ملت.

نمونه دیگر برای اثبات رفاقت میان هلال و مردم می‌توان به طرح بهرفت که در صدد کاهش تلفات جاده ای در ایام نوروز ۹۷ بود اشاره کرد که مدیران هلال دیگر روی میز شان منتظر خبر حوادث نماندند بلکه درب خانه همه افراد موثر جامعه را برای همراهی با این طرح و کمک به مردم به صدا درآوردند که اگر یک نفر از تلفات هم کم کرده باشند جای تقدیر دارد و در اقدام تحسین برانگیز دیگر که به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر صورت گرفت وجود روحانیونی بود که در تبلیغ و ارایه راهنمایی های مسافرین تلاش چشمگیری داشتند.

همه این اقدامات نشان می‌دهد جنس فعالیت هلال احمر با همه دستگاه خدماتی متفاوت است و این سازمان مردم نهاد به اصلی ترین ثروتش که همان اعتماد مردم هست چشم دوخته است و این را یک افتخار می داند.

سید طه موسوی

رئیس حوزه نمایندگی ولی فقیه در موسسه علمی و کاربردی هلال احمر

4/9/2018 1:08:43 PM
آخرین اخبار