S
Header
کد خبر : 62670
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر

سفر های نوروزی هموطنان باید با کمترین رنج و سختی همراه باشد/برنامه ریزی و تلاش در این خصوص در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در سازمان امدادونجات و شرکت در مانور آغاز طرح ملی امدادونجات نوروز97 بر انجام برنامه ریزی دقیق و تلاش همگانی برای انجام سفر های نوروزی هموطنان تاکید کرد و گفت : امدادگران و جوانان هلال احمر در این مسئله نقش موثری دارند.
یکشنبه 20 اسفند 1396 ساعت 19:14
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
سفر های نوروزی هموطنان باید با کمترین رنج و سختی همراه باشد/برنامه ریزی و تلاش در این خصوص در دستور کار دستگاه های مسئول قرار گیرد نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در سازمان امدادونجات و شرکت در مانور آغاز طرح ملی امدادونجات نوروز97 بر انجام برنامه ریزی دقیق و تلاش همگانی برای انجام سفر های نوروزی هموطنان تاکید کرد و گفت : امدادگران و جوانان هلال احمر در این مسئله نقش موثری دارند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2018/03/201803107645156843_Thum.jpg ,سفر,های,نوروزی,هموطنان,باید,با,کمترین,رنج,و,سختی,همراه,باشد/برنامه,ریزی,و,تلاش,در,این,خصوص,در,دستور,کار,دستگاه,های,مسئول,قرار,گیرد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، در این مراسم که رئیس جمعیت هلال احمر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و مدیران ستادی این مجموعه حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین معزی در ابتدای سخنان خود، با اشاره به حضور بیش از 20هزار عضو جوان این جمعیت در طرح امداد و نجات و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در نوروز 97، افزود: این حضور برای کمک به دیگران در آستانه سال نو که یکی از زیباترین جلوه های زندگی در کشور ماست؛ آرامش، آسایش، شادی و حفظ شان مسافرین نوروزی را به ارمغان می آورد.
وی سپس به نقش بی بدیل جوانان، نیروهای واکنش سریع، امدادگران و نجاتگران در ایام نوروز به منظور انجام سفر های کم درد و رنج هموطنان اشاره و خاطر نشان کرد: وجود پایگاه ها و ایستگاه های سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر سراسر کشور در این ایام ، این خدمت را امکان پذیر می کند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی با ابراز امیدواری برای انجام سفرهای نوروزی سال 1397 با کمترین حادثه افزود: آرامش دیگران را به خود ترجیح دادن از سوی جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال احمر در تعطیلات نوروزی و به دور از خانواده بودن به منظور شادی و آرامش مردم، ارزشمند و قابل تحسین و تقدیر است.
حجت الاسلام و المسلمین معزی در بخش بعدی سخنان خود، سرعت و دقت در فعالیت های امدادی را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی امسال که مصیبت های فراوانی برای کشور ما داشت، آنچه حائز اهمیت است پیشتاز بودن هلال احمر و با تمام قوا حرکت کردن برای کاهش درد ، رنج و مصیبت وارده بر مردم است.
وی در همین زمینه ادامه داد: جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز باید با حفظ روحیه و انگیزه بیش از پیش برای خدمت رسانی در طول سال به ویژه در نوروز آمادگی کامل داشته و در زمینه فرهنگ سازی به منظور ایمن سازی مسافرت ها تلاش کنند.
نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر سپس با تبیین ضرورت ها و بایسته های عام المنفعه و کمک به همنوع در دین مبین اسلام، گفت: نگاه اسلام به کسی که برای کمک به دیگران تلاش می کند؛ همچون مجاهد در راه خداست و این که انسان بتواند رنجی را از جان مردم دور کرده و سبب کاهش آلام آنان شود؛ در پیشگاه خداوند دارای منزلت و شانی فراوان است. 
وی با اشاره به اصل تامین احترام انسان ها به عنوان یکی از اصول اساسی جمعیت هلال احمر، تصریح کرد: البته باید هرگونه فعالیتی در جهت کمک به هم نوع با توجه به کرامت انسانی انجام پذیرد. 
حجت الاسلام و المسلمین معزی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای همه فعالان و تلاشگران جمعیت هلال احمر به ویژه سازمان امداد و نجات در عرصه های مختلف خدمت بی منت به دردمندان، گفت: دستی که به نیت خدمت، دست دیگری را بگیرد شایسته تقدیر است.

3/11/2018 7:14:14 PM
آخرین اخبار