S
Header
fa

اخلاق محوری سرلوحه کار هلال احمری هاست

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه ،فعالیت های هلال احمر را به عنوان تلاش در راستای تبلیغ دین معرفی کرد و اخلاق محوری را سرلوحه این فعالیت ها دانست.7/5/2017 11:54:08 AM7/5/2017 11:54:05 AMحوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر400600http://Media.nvhelal.ir/Image/2017/07/201707101744731702_Thum.jpg nvhelal
کد خبر : 62571
در مصاحبه با رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در گلستان تاکید شد

اخلاق محوری سرلوحه کار هلال احمری هاست

سرویس اخبار
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه ،فعالیت های هلال احمر را به عنوان تلاش در راستای تبلیغ دین معرفی کرد و اخلاق محوری را سرلوحه این فعالیت ها دانست.
چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 11:54
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
اخلاق محوری سرلوحه کار هلال احمری هاست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان در مصاحبه با پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه ،فعالیت های هلال احمر را به عنوان تلاش در راستای تبلیغ دین معرفی کرد و اخلاق محوری را سرلوحه این فعالیت ها دانست. http://Media.nvhelal.ir//Image/2017/07/201707101744731702_Thum.jpg اخلاق,محوری,سرلوحه,کار,هلال,احمری,هاست nvhelal

حجت الاسلام و المسلمین رخشانی در این مصاحبه با اشاره به اینکه خدمت به بشریت یکی از اهداف جمعیت هلال احمر است گفت: کمک به محرومین ، خدمت رسانی بی منت به مردم و محرومیت زدایی از اولویت های کاری این جمعیت است.

وی هدف دیگر هلال احمر را ترویج فرهنگ و تلاش در جهت به ثمر رساندن بینش های اعتقادی، اخلاقی، تبلیغی و دستورات مقام معظم رهبری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین رخشانی با اشاره به منویات نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر مبنی بر تفکر اخلاق محوری، بیان کرد: اخلاق محوری در راس امورات جمعیت هلال احمر است و درواقع تکریم انسان ها سرلوحه فعالیت های هلال احمر است.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به خدمات امدادی این جمعیت در زمان حوادث، گفت: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با خلوص نیت در زمان وقوع حوادث و سوانح بی هیچ چشم داشتی در صحنه حادثه حاضر می شوند و برای نجات جان انسان ها خطرات گوناگونی را می پذیرند که این امر خود می تواند به عنوان تبلیغ عملی دین تلقی گردد.

حجت الاسلام و المسلمین رخشانی در این زمینه ادامه داد: خدمات اعضای هلال احمر به مردم مصداق عملی صلح و دوستی و تلاش در جهت حفظ زندگی و سلامت انسان ها است تا جایی که خداوند در قرآن پیرامون ارزش نجات جان انسان ها می فرماید: وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا ، هرکس جان یک نفر را نجات دهد گویی تمام انسان ها را نجات داده است.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به لزوم فراگیری آموزش های لازم و تدابیر مورد نیاز قبل از حوادث، بیان کرد : پیش بینی و انجام تدابیر لازم قبل از حوادث طبیبعی مانند زلزله، سیل و.... می تواند خسارات جانی انسان ها را در زمان حوادث کاهش دهد.

وی گفت: افرادی با مهارت های لازم در تیم های واکنش سریع با حضور به موقع در صحنه حادثه که با تمام قوت به کمک مردم می شتابند؛ همه تلاش خود را به کار می گیرند تا به افراد حادثه دیده کمک کنند.

قرآن، سفر را تدبر و تفکر در خلقت می داند

حجت الاسلام والمسلمین رخشانی در ادامه با اشاره به آغاز تابستان و شروع مسافرت ها به آداب سفر اشاره کرد و گفت: از نگاه قرآن و احادیث ائمه معصومین برای سفر اهمیت ویژه ای تلقی شده و در قرآن از آن به عنوان تدبر و تفکر در خلقت دنیا و آخرت اشاره شده است.

وی در همین زمینه ادامه داد: صدقه دادن، ذکر دعای سفر در آغاز مسیر، قرائت آیه الکرسی در طول سفر، اقامه دو رکعت نماز، قرائت سوره ناس از جمله آداب سفر در اسلام است. تهیه توشه سفر در طول مسیر، انتخاب همسفر خوب، خدمت به همراهان و مشورت با آنان از دیگر عوامل موثر در ایجاد یک سفر خوب، ایمن و سالم است و همه اعضاء و فعالان جمعیت نیز تلاش خود را برای ایجاد سفری امن و توام با آرامش و امنیت به کار خواهند برد

*امدادگران با اخلاص ، روی گشاده و خوش خدمت کنند

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان با تاکید بر حضور اعضای جوان، امدادگران و نجاتگران پایگاه های امداد ونجات در جاده ها، گفت: اعضای مستقر در این پایگاه ها که همگی از جوان های متدین، پرتلاش و خوش اخلاق هستند مطابق منویات نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر می بایست اخلاق محوری را سرلوحه فعالیت هایشان قرار دهند و ضمن استقبال از مسافرین مراجعه کننده با روی خوش، خدمات لازم و مورد نیاز آنان را ارائه دهند.
حجت الاسلام والمسلمین رخشانی با اشاره به اصول هفتگانه جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ، گفت: تلاش اعضای جمعیت هلال احمر در راستای تحقق این اصول و با نیت قربه الی الله ذخیره و توشه اخرت خواهد شد چنانچه در روایات بیان شده که ثواب خدمت به مسلمانان از حج بالاتر است.

مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به همه گیر بودن فعالیت های این جمعیت گفت: فعالیت های جمعیت هلال احمر مختص قشر خاصی نیست و همه انسان ها را در برمی گیرد؛ چرا که تلاش در جهت رفع نیازهای آنان اجر و پاداش عظیمی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رخشانی در پایان با تاکید مجدد بر اخلاق محوری، بیان کرد: جمعیت هلال احمر مختص به یک کشور نیست و مجموعه ای جهانی است لذا جوانانی که با عشق خدمت به خلق در این پایگاه های امدادی به ارائه خدمات می پرداختند؛ باید توجه داشته باشند که از این طریق می توانند در راستای تحقق صلح و دوستی گام بردارند و مبلغی هم برای دین تلقی شوند و اینها نمونه بارزی از جلوه عشق الهی است.

7/5/2017 11:54:09 AM