S
Header
            اطاعت از دستورات رهبری، مقاومت، صبر و تقوا راه دستیابی به پیروزی واقعی است                        برنامه دشمن، تصویرسازی غلط از ایران؛ در این جنگ پیروز خواهیم شد                        کلنگ مجتمع درمانی جمعیت شهرستان تفرش به زمین زده شد                        طلاب، امروز باید همچون رزمنده ای برای دفاع از دین و ارزش های الهی تلاش کنند                        برگزاری دوره های آموزشی ویژه ائمه جماعات در هلال احمر به صورت منطقه ای تا پایان سال                        مرور زندگی شهیدان درس مقاومت، ایستادگی و فداکاری می دهد                        نماز جماعت نشانه انسجام و تبلور وحدت امت اسلامی است/ تاکید بر برپایی نماز جماعت به بهترین وجه در مجموعه های اداری                        حمایت ائمه جماعات از جمعیت هلال احمر قابل تقدیر است                        کار جهادی در هلال احمر معنا پیدا می کند                        پایداری و پایمردی آزادگان در دوران اسارت، نمایش چهره مظلوم اما مقتدر جمهوری اسلامی ایران بود / تاکید بر لزوم نقش بی طرفانه کمیته بین المللی صلیب سرخ در جنگ های بین المللی            
کد خبر : 62570
نماینده ولی فقیه در هلال احمر در آئین گرامیداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان

توسعه و پیشرفت جامعه با رشد خود باوری، نشاط و سلامت جوانان تحقق خواهد یافت

سرویس اخبار
به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، همایشی با حضور مدیران ارشد و صدها تن از اعضای سازمان جوانان سراسر کشور و سخنرانی نماینده رهبر فرزانه انقلاب در جمعیت هلال احمر در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد.
شنبه 16 دی 1396 ساعت 17:22
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
توسعه و پیشرفت جامعه با رشد خود باوری، نشاط و سلامت جوانان تحقق خواهد یافت به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، همایشی با حضور مدیران ارشد و صدها تن از اعضای سازمان جوانان سراسر کشور و سخنرانی نماینده رهبر فرزانه انقلاب در جمعیت هلال احمر در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2017/12/201712107751527132_Thum.jpg ,توسعه,و,پیشرفت,جامعه,با,رشد,خود,باوری،,نشاط,و,سلامت,جوانان,تحقق,خواهد,یافت nvhelal


در این جلسه که از جوانان برتر و فعال در عرصه های مختلف بشر دوستانه و امدادی جمعیت هلال احمر تقدیر شد، نماینده ولی فقیه در هلال احمر نیز سخنرانی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین معزی؛ سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را فضای مناسبی برای رشد، تعالی و پرورش ارزش های والای انسانی دانست و گفت: نقش موثر جوانان در شکوفایی، توسعه و پیشرفت جامعه، با رشد، خودباوری، نشاط و سلامت جوانان محقق می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی در جمع مدیران ارشد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مدیران سازمان جوانان و صدها تن از اعضای جوان این نهاد، با ابراز خرسندی از حضور در مراسم گرامیداشت هفتادمین سالروز تاسیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، جوانی را بهترین، ارزشمندترین و حساس ترین دوره عمر انسان دانست و افزود: در این دوره پر فراز و نشیب که سرنوشت انسان رقم خواهد خورد سازمان جوانان جمعیت هلال احمر فضایی را پدید آورده تا زمینه ساز بروز و ظهور ارزش های والای انسانی در جوانان باشد.
نماینده رهبر انقلاب در جمعیت هلال احمر، اعضای سازمان جوانان را سرمایه های عظیم اجتماعی و معنوی جمعیت هلال احمر دانست و گفت: نقش موثر جوانان در شکوفایی، توسعه و پیشرفت جامعه، با رشد، خودباوری، نشاط و سلامت آنان محقق می شود .
حجت الاسلام و المسلمین معزی سپس با اشاره به عضو گیری سازمان جوانان از سنین کودکی در قالب کانون های غنچه های هلال و پس از آن کانون های دانش آموزی، دانشجویی، جوانان، روستایی و طلاب گفت: این گستره فعالیت، نشان از نگاه ویژه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به قشر جوان کشور داشته به گونه ای که این سازمان فضایی مناسب برای تبلور ارزش های والای انسانی ایجاد کرده است تا موجب درخشش  جوانان برومند و شایسته ایران اسلامی باشد.
وی بخش دوم سخنان خود را به آیات قرآن و آموزه های دینی در زمینه های رشد و بالندگی جوانان اختصاص داد و افزود: قرآن کریم در ستایش جوانان، به جوانمردان اصحاب کهف اشاره دارد که ایمان به پروردگار را سرلوحه اعمال خویش قرار دادند و همچنین در ستایش شخصیت بزرگ پیامبران، حضرت اسماعیل(ع) را لبریز از عشق معبود و تسلیم به امر خدا معرفی می کند.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در همین زمینه خاطر نشان کرد: نمونه بارز پاکدامنی و تقوای الهی در سنین جوانی در قرآن کریم، حضرت یوسف(ع) می باشد که در برابر تمایلات نفسانی و شیطانی مقاومت کرد و سال های جوانی را در زندان گذراند اما تن به گناه نیالود تا افتخاری برای بشریت به شمار آید.
حجت الاسلام و المسلمین معزی همچنین با یادآوری سروش غیبی "لافتی الا علی لاسیف الا ذوالفقار"، حضرت علی(ع) را پیشوای جوانان معرفی کرد و گفت: تامل در سیره و منش دوران جوانی زندگی معصومین علیهم السلام نشان از این دارد که ایمان، عمل و تقوای الهی و ایثار و فداکاری از خصایص بارز اولیاء الله بوده است.
نماینده رهبر فرزانه انقلاب در جمعیت هلال احمر، در ادامه به نامگذاری روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) به عنوان روز جوان در کشور اشاره و تصریح کرد: شخصیت ارزشمند فرزند برومند امام حسین(ع) برای همیشه بر تارک تاریخ می درخشد و مصداق روشن ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان، شجاعت و ازخودگذشتگی برای همه جوانان جهان اسلام است.
حجت الاسلام و المسلمین معزی بخش بعدی سخنان خود را به برشمردن خصایص ویژه دوره جوانی اختصاص داد و افزود: جوانان دارای ارزش های بسیار والایی هستند که مهمترین آنها قلب پاک و دل صافی است که مانندزمینی برای پرورش بذر آمادگی رشد، ترقی و تعالی دارد.
نماینده رهبر فرزانه انقلاب در جمعیت هلال احمر، نخستین اصل در سازمان جوانان را پرورش تقوای الهی دانست و گفت: توجه به این مساله موجب پرورش ابعاد گسترده معنویت در همه جوانب در جوانان خواهد شد.
وی دومین اصل برای موفقیت جوانان را عزت نفس معرفی و تصریح کرد: خویش باوری و باورمندی جوانان موجب عزت نفس در آنان می شود که این مسئله نقطه قوتی برای ترقی و تعالی آنان است چرا که دشمنان دیروز و امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره از این عزت نفس جوانان کشورمان در هراس هستند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی خاطر نشان کرد: فضای سازمان جوانان محیطی برای بشردوستی و انسان دوستی است و همین امر سبب می شود که اعضای این جمعیت با تکریم انسان ها، مقام والای انسانیت را در جامعه به دور از هر نژاد و رنگ و زبان ارج نهند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی با تجلیل از مقام جوانان پیشتاز در عرصه بشردوستی گفت: جوانان پرتلاش این جمعیت در حادثه زمین لرزه کرمانشاه با تلاش شبانه روزی خود به یاری حادثه دیدگان شتافته و با نجات جان آنها و همچنین ارائه حمایت های روانی در قالب تیم های سحر در راستای تسکین آلام بشری بر پایه عشق و علاقه به انسانها قدم برداشتند.
حجت الاسلام و المسلمین معزی در همین زمینه ادامه داد: نگاه ویژه مقام معظم رهبری به جوانان در طول 28 سال رهبری همواره بیانگر امید به جوانان در عرصه های علم، دانش، ایثار، فداکاری، شجاعت، ایستادگی در برابر کفر، استکبار ستیزی و همیاری در خدمت رسانی می باشد و تحقق این امور در جمعیت هلال احمر به سبب بهره گیری از توان بالای اعضای وابسته به این جمعیت از اهمیت بیشتری برخوردار است.
نماینده رهبر فرزانه انقلاب در جمعیت هلال احمر، در پایان با اشاره به اینکه آینده این کشور و سرزمین به دست جوانان است، خاطر نشان کرد: توانمندی های جوانان و رشد و ترقی شان باعث سربلندی جمهوری اسلامی ایران خواهد شد و می تواند این کشور را به عنوان الگویی بزرگ در میان کشورهای اسلامی معرفی نماید و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در عرصه شکوفا ساختن این ارزش ها در جوانان مسئولیت سنگینی را به عهده دارد.

1/6/2018 5:22:33 PM
آخرین اخبار