S
Header
کد خبر : 62418
سخنی به بهانه شکل گیری کانون های طلاب

هلالی از معنویت و خدمت

سرویس اخبار
در روزهای منتهی به شهریور ماه 1396، جمعیت هلال احمر در اردوگاه بندری شهر انزلی میزبان طلاب جوانی بود که از سراسر کشور فرصت همبستگی و هم اندیشی خویش را برای خدمت به هم نوعان جشن گرفته بودند. این نخستین بار در کشور بود که می شد لباس خدمت و امداد را بر اندام روحانیون و طلاب نظاره کرد، افتخاری که به همت و تلاش نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ایجاد توافق با حوزه های علمیه سراسر کشور صورت گرفت. در طی سه روز اقامت و هم نشینی با طلاب جوان آن چه بیشتر از همه جلب توجه می کرد حضور با اشتیاق و شیفته خدمت
شنبه 1 مهر 1396 ساعت 23:47
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
هلالی از معنویت و خدمت در روزهای منتهی به شهریور ماه 1396، جمعیت هلال احمر در اردوگاه بندری شهر انزلی میزبان طلاب جوانی بود که از سراسر کشور فرصت همبستگی و هم اندیشی خویش را برای خدمت به هم نوعان جشن گرفته بودند. این نخستین بار در کشور بود که می شد لباس خدمت و امداد را بر اندام روحانیون و طلاب نظاره کرد، افتخاری که به همت و تلاش نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ایجاد توافق با حوزه های علمیه سراسر کشور صورت گرفت. در طی سه روز اقامت و هم نشینی با طلاب جوان آن چه بیشتر از همه جلب توجه می کرد حضور با اشتیاق و شیفته خدمت http://Media.nvhelal.ir//Image/2017/09/201709107427919783_Thum.jpg هلالی,از,معنویت,و,خدمت nvhelal

شاید گمان برخی بر این باشد که حضور یک طلبه چه اهمیتی در زمان بروز حوادث ملی و خطرات دارد و چندین سوال دیگر و  بعضی بر این باور بودند که نهایت کمک یک روحانی در فجایع، کفن و دفن و اقامه نماز میت باشد و البته کار واجب و مهمی است ولی ظاهرا هدف از تشکیل کانون طلاب فراتر از این ها بود و این را می توانستید از سخنرانی اختتامیه حضرت حجه الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر که به میان طلبه ها آمدند فهمید.

ایشان بر این باور بودند که تمام تلاش و توافق صورت گرفته با حوزه علمیه برای به صحنه آوردن طلاب در خطرات ملی به این دلیل است که سربازان امام زمان(عج) خدمت به هم نوع را از اعتقاداتی می داند که جزئی از فرامین اسلام، قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) است.

نماینده رهبر معظم انقلاب، حضور طلاب را در میان مردم آسیب دیده مایه افتخار و مباهات اسلام و انقلاب دانست تا بتوانند در قالب یک تشکیلات مستقل آموزش های امداد و نجات را به بهترین شکل فرا بگیرند چرا که وقتی یک طلبه در خطرات مجهز، مجرب و آموزش دیده باشد هم از لحاظ فنی مثمر ثمر خواهد بود و هم مایه آرامش آسیب دیدگان می شود و چه زیباست که کمک و امداد در کنار تبلیغ دین در سایه همین همت نمایندگی ولی فقیه در قالب تفاهم نامه این دفتر با حوزه عملی می شود.

حوزه و سازمان مردم نهاد جمعیت هلال احمر در ارایه خدمت به مردم احساس جدایی نمی کنند و این کانون ها قطعا بازوی توانمندی برای طرفین تفاهمنامه خواهد بود و این همان چیزی است که مورد خواست خداوند متعال و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می باشد و به همین بهانه برای رسیدن به یک نقطه مطلوب و جامع در کمک و یاری، موضوعات متفاوتی با حضور دبیران کانون طلاب و مسولین دفاتر نمایندگی و اعضاء کانون به شکل کاملا رسمی و هدفمند مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که با هدایت معاونت  نظارت و امور شرعی دفتر نهاد نمایندگی و مسئولین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر همراه بود.

کیفیت تعامل سازمان هلال احمر با کانون های طلاب در ارایه آموزش لازم در عرصه امداد و نجات وظایف و انتظارات کانون های طلاب از دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استان ها، ضرورت حضور طلاب و روحانیون در آسیب های ملی و نقش روانی و تاثیر آن در جلب حضور حداکثری مردم در این سازمان مردم نهاد از گفتگو های سودمندی بود که در این نشست سه روزه به آن پرداخته شد و این فرصت ارزشمندی بودکه طلاب جوان برای خدمت سودمندانه که مطابق فرامین اسلام هست دارای شناسنامه می شدند.

از همه دست اندرکاران دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان که با کشف و ساماندهی نیروی عظیم طلاب خدمتگزار، عرصه را برای خدمات موثرتر آماده می نمایند تشکر و تقدیر می گردد.

سید طه موسوی

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در موسسه علمی – کاربردی هلال احمر

9/23/2017 11:47:01 PM
آخرین اخبار