S
Header
کد خبر : 62315
با حضور نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر

نخستین جلسه شورای مشورتی حوزه نمایندگی ولی فقیه برگزار شد

سرویس اخبار
نخستین جلسه شورای مشورتی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی روز چهارشنبه 29 دی ماه برگزار شد.
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 13:58
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
نخستین جلسه شورای مشورتی حوزه نمایندگی ولی فقیه برگزار شد نخستین جلسه شورای مشورتی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با حضور حجت الاسلام و المسلمین معزی روز چهارشنبه 29 دی ماه برگزار شد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2017/01/201701106983640496_Thum.jpg نخستین,جلسه,شورای,مشورتی,حوزه,نمایندگی,ولی,فقیه,برگزار,شد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر ، حجت الاسلام والمسلمین معزی در این جلسه ضمن یادآوری ابلاغ نظام نامه حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر از سوی دفتر مقام معظم رهبری و لزوم بهره گیری و حرکت در مسیر مشخص شده، افزود: هدف از تدوین و ابلاغ نظام نامه به جمعیت هلال احمر شفاف سازی و نهادینه کردن وظایف و امور محوله به حوزه نمایندگی ولی فقیه در این جمعیت است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در رابطه با مهم و خطیر شمردن اهداف حوزه نمایندگی ولی فقیه ، افزایش اعتماد مردم و جلب همکاری و کمک های آنان به جمعیت ، ارتقاء فرهنگ دینی ، ارزش های اسلامی و انسانی به ویژه روحیة مسئولیت پذیری و فرهنگ کمک کردن به ‌آسیب دیدگان در میان کارکنان و اعضای جمعیت و حصول اطمینان از حسن اجرای امور با رعایت موازین شرعی در فعالیت های هلال احمر ، سه هدف اصلی این حوزه است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی آموزش ، گسترش و تعمیق تعالیم اسلامی ، هدایت امور فرهنگی و نهادینه سازی و ارتقاء فرهنگ سازمانی را از مأموریت های حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر دانست و تصریح کرد: البته هدایت و نظارت بر مجموعه اقدامات و فعالیت های جمعیت به منظور رعایت اصول و اهداف این نهاد مردمی و در نهایت انطباق آن با موازین اسلامی به ویژه در امور موقوفات ، هبه ، صلح و تبرعات وظیفه مهم این حوزه به شمار می آید.

وی تشکیل شورای مشورتی حوزه را یکی از ارکان قید شده در این نظام نامه عنوان کرد و افزود: شورای مشورتی حوزه نمایندگی ولی فقیه بر پایه آموزه های دینی و سیرة پیامبر اسلام و امامان معصوم و به عنوان یکی از مهمترین اصول فعالیتهای اجتماعی در جامعة اسلامی شکل خواهد گرفت

حجت الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به اینکه تضارب آراء موجب تکامل می شود افزود : هدف اصلی این شورا استفاده از خرد جمعی و بهره مندی از دیدگاه کارشناسی در تدوین سیاست های نظارتی ، فرهنگی و آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: بررسی و تصویب طرح ها و برنامه های حوزه نمایندگی ولی فقیه و پس از آن حصول اطمینان از اثربخشی برنامه ها و فعالیت ها نیز از دیگر دلایل تشکیل این شورا در این حوزه است.

نماینده رهبرانقلاب در هلال احمر با قدردانی از حضور اعضای شورای مشورتی در نخستین جلسه این شورا ،‌ اهتمام ویژه برای پیشبرد اهداف منطبق با وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه را خواستار شدند.

در ادامه ،‌ اعضای شورا به بحث و تبادل نظر برای نحوه تشکیل جلسات شورای مشورتی حوزه پرداختند.

یادآور می شود حجت الاسلام والمسلمین زاهدی معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه ، حجت الاسلام والمسلمین ذاکری معاون نظارت و امور استان های حوزه نمایندگی ولی فقیه ، حجت الاسلام والمسلمین الهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان البرز، عبدالمجید معزی مشاور و مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه ،‌دکتر امیری تهرانی مشاور علمی و آموزشی نماینده ولی فقیه در هلال احمر ، دکتر قبادی دانا مشاور رییس جمعیت در امور جوانان ، دکتر دهقان مدیر کل امور هماهنگی مجامع و استان های جمعیت و ظاهر رستمی، مدیر عامل شرکت نساجی هلال اعضای تشکیل دهنده این شورای مشورتی هستند.

1/18/2017 1:58:52 PM
آخرین اخبار