S
Header
کد خبر : 62175
نشست مشورتی نقش معلولیت در برنامه های هلال احمر برگزار شد

 نماینده ولی فقیه در هلال احمر: جامعه انسانی حق نادیده گرفتن معلولان را ندارد

سرویس اخبار
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران به عنوان جمعیت فعال، تلاشگر و برنامه ریز، همه تلاش خود را به کار می برد تا معلولان را وارد عرصه های مهم تصمیم گیری در جامعه کند، گفت: جامعه انسانی حق ندارد معلولان را نادیده بگیرد.
یکشنبه 23 آبان 1395 ساعت 17:24
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
 نماینده ولی فقیه در هلال احمر: جامعه انسانی حق نادیده گرفتن معلولان را ندارد نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران به عنوان جمعیت فعال، تلاشگر و برنامه ریز، همه تلاش خود را به کار می برد تا معلولان را وارد عرصه های مهم تصمیم گیری در جامعه کند، گفت: جامعه انسانی حق ندارد معلولان را نادیده بگیرد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/11/201611103501181693_Thum.jpg  نماینده,ولی,فقیه,در,هلال,احمر:,جامعه,انسانی,حق,نادیده,گرفتن,معلولان,را,ندارد nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی در نشست مشورتی نقش معلولیت در برنامه های هلال احمر که با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران برگزار شد گفت: باید به توانمند کردن هر چه بیشتر در ورود معلولان به عرصه های مختلف جامعه توجه بیشتری کرد ، چرا که یک معلول می تواند به چهره ای بزرگ در جامعه، اندیشمندی برجسته، سیاست گذاری مهم و مدیری توانمند مبدل شود و لذا باید همه تلاش خود را به کار بندیم تا معلولان در کنج خانه نمانند.

وی با اشاره به اینکه معلولیت پدیده ای ذاتی در وجود افراد معلول نیست و جامعه انسانی حق ندارد این افراد را نادیده بگیرد اظهارکرد: معلولان براساس عارضه یا حادثه ای خاص گرفتار نقصان شده و برخی از توانمندی های خود را از دست داده اند، لذا نگرش های خرافاتی در این زمینه نباید در توانمند ساختن انسان های معلول تاثیر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر این که معلولیت موجب از دست رفتن شاخص های انسانی افراد نمی شود، خاطرنشان کرد: بزرگان بسیاری در تاریخ بوده اند که با معلولیت دست و پنجه نرم کرده اما توانسته اند دیگر توانمندی های خود را به کار گرفته و به موفقیت های چشمگیر دست یابند.

وی تاکید کرد: به علاوه باید توجه اکیدی بر این مهم داشت که معلولان در جوامع کوچک شمرده نشده و با آن ها رفتاری کرد که شرمگین و خجالت زده شوند، لذا بر همه  تکلیف است که با معلولان به گونه ای برخورد کنند که در جامعه احساس ضعف و خجالت نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به این که تعداد بسیاری از افراد در جوامع گرفتار معلولیت هستند، گفت: توصیه دین مبین اسلام در مواجهه با معلولان این است که این افراد از حقوق شهروندی همانند دیگر افراد جامعه برخوردار باشند و با آنان به نوعی برخورد نشود که احساس حقارت کنند.

وی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای توانمند کردن معلولان در کشور اظهار کرد: تلاش های فراوانی از سوی نهادهای مسئول و به خصوص هلال احمر در زمینه زندگی و توانمند کردن معلولان انجام می شود، اما همچنان نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر به افراد معلول در جامعه هستیم.

40060011/13/2016 5:23:38 PMhttp://hview.netiran.ir/Media//Image/2016/11/201611103544969175_Thum.jpg

 

 

11/13/2016 5:24:47 PM
آخرین اخبار