S
Header
کد خبر : 62165
نماینده ولی فقیه در جمع مدیران و کارکنان هلال احمر گلستان

فعالیت های جمعیت می تواند در دیپلماسی فرهنگی کشور موثر باشد

سرویس اخبار
چهارشنبه 19 آبان 1395 ساعت 13:09
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
فعالیت های جمعیت می تواند در دیپلماسی فرهنگی کشور موثر باشد http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/11/201611108554874915_Thum.jpg فعالیت,های,جمعیت,می,تواند,در,دیپلماسی,فرهنگی,کشور,موثر,باشد nvhelal

حجت الاسلام و السملمین معزی که برای سفر استانی روز دوشنبه وارد استان گلستان شد، در ادامه برنامه های خود روز چهارشنبه 18 آبان ماه با حضور در جمع مدیران، کارکنان و اعضاء جمعیت هلال احمر استان، به سخنرانی پرداخت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی با تاکید بر تقویت روحیه ایثار و از خود گذشتگی در بین کارکنان و اعضای جمعت هلال احمر تصریح کرد: آنچه امروز در خصوص نجات جان انسان ها در هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد ایران اسلامی شکل می گیرد، نشان از وجود همین روحیه و ویژگی های انسان دوستانه است.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر نشاط و پویایی در کار و محیط های اجتماعی را لازمه فعالیت های بشردوستانه دانست و خاطر نشان کرد: اینکه در بحران ها و شرایط تلخ و مصیبت بار، بتوان علاوه بر تسکین آلام انسان های دردمند، روحیه از دست رفته آنان را نیز برگرداند، امری خداپسندانه است و پاداش الهی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین معزی، خدمت بی منت به انسان ها در فضایی خارج از سیاست را مهمترین ویژگی اعضای هلال احمر برشمرد و افزود: نیروهای هلال احمر در مواقع حادثه که یاوری برای انسان نیست، بدون هیچ چشم‌داشتی به کمک انسان‌ها می‌شتابند.

40060011/9/2016 1:07:32 PMhttp://hview.netiran.ir/Media//Image/2016/11/201611108542763483_Thum.jpg

به روز رسانی تجهیزات و دانش نیروهای امدادی هلال احمر مسئله دیگری بود که نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر به آن اشاره کرد و گفت: أساس هر عملی فراگیری علم و دانش است که باید بیش از گذشته به آن توجه نمود.

حجت الإسلام و المسلمین معزی در ادامه به دیپلماسی فرهنگی ایران در دنیا اشاره کرد و گفت: آنچه از سوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در کمک به انسان های دردمند در دیگر نقاط جهان به ویژه قاره آفریقا و آمریکای لاتین اتفاق می افتد، در راستای همین سیاست است و فعالیت های این مجموعه می تواند در دیپلماسی فرهنگی کشور تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه تلاش امدادگران هلال احمر می تواند به عنوان تبلیغ دین در جهان تلقی گردد، افزود: خدمت اعضای هلال احمر به مردم سایر کشورها موجب معرفی نمودن اسلام به عنوان یک مکتب حیاتبخش و سراسر صلح و دوستی است.

نماینده رهبر انقلاب در هلال احمر در پایان با تاکید بر بهره گیری از حضور خیران و نیکوکاران در هلال احمر تصریح کرد: هرکدام از اعضای هلال احمر می‌توانند در کمک به جذب خیران موثر بوده و در جهت افزودن ظرفیت های مادی و غیر مادی این مجموعه برای کمک به انسان ها تلاش کنند.

 

11/9/2016 1:09:22 PM
آخرین اخبار