S
Header
کد خبر : 62130
رئیس جمعیت هلال‌احمر خبر داد

خدمات‌رسانی 2 هزار تن از کادر درمانی و امدادی هلال‌احمر به زائران در اربعین حسینی

سرویس اخبار
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: 2هزار نفر از کارکنان جمعیت هلال‌احمر در مجموع به زائران امام حسین(ع) در اربعین خدمات‌رسانی خواهند کرد.
شنبه 8 آبان 1395 ساعت 20:13
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
خدمات‌رسانی 2 هزار تن از کادر درمانی و امدادی هلال‌احمر به زائران در اربعین حسینی رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: 2هزار نفر از کارکنان جمعیت هلال‌احمر در مجموع به زائران امام حسین(ع) در اربعین خدمات‌رسانی خواهند کرد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/10/201610100054342859_Thum.jpg خدمات‌رسانی,2,هزار,تن,از,کادر,درمانی,و,امدادی,هلال‌احمر,به,زائران,در,اربعین,حسینی nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر دکتر سید امیرمحسن ضیایی در حاشیه مراسم افتتاخ فاز نخست و دوم پایگاه پشتیبانی امداد و نجات شمال‌غرب کشور، در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه فقط یک پایگاه با این ابعاد در شمال‌غرب کشور وجود دارد، اظهار کرد: این پایگاه علاوه بر پشتیبانی حوادث در محدوده استان زنجان، برای استان‌های همجوار و بخشی از استان تهران پشتیبان خواهد بود.

وی همچنین درباره راهپیمایی زائران در اربعین حسینی، افزود: جمعیت هلال‌احمر در جریان روز اربعین سه ماموریت بر عهده دارد که امداد و نجات و پشتیبانی زائران در داخل کشور و قبل از خروج از مرز، تامین بهداشت و درمان زائران در خاک عراق و اجرای عملیات درمانی هنگام وقوع بحران احتمالی را شامل می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: همه دستگاه‌هایی که در خاک عراق، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند؛ با مدیریت جمعیت هلال‌احمر خدمت‌رسانی می‌کنند و این خدمات نیز انواع مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی بیمارستان و درمانگاه، همچنین خدمات دارویی و درمانی به زائران در طول مسیر راهپیمایی را نام برد.

وی همچنین درباره نحوه کمک هلال‌احمر ایران به مردم مظلوم یمن، گفت: حضور هلال احمر در سایر کشورها باید بر اساس مقررات فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر و درخواست جمعیت ملی میزبان باشد و لذا نمی‌توان بدون هماهنگی و مستقیم وارد عمل شد؛ بر این اساس کمک‌های ما از جمله کشتی نجات نیز به صورت غیرمستقیم به دست هلال‌احمر یمن رسیده است.

دکتر ضیائی خاطرنشان کرد: در طول چند هفته گذشته اجازه داده شد تا یکی از پروازهای امدادی ایران، مجروحان یمن را جمع‌آوری کند و آن‌ها را تحت پوشش خدمات امدادی خود قرار دهد. ما نیز آمادگی خود را اعلام کرده‌ایم تا این پرواز با نیرو و امکانات امدادی به سمت یمن هدایت شود.

وی همچنین میزان آمادگی نیروهای امدادی برای مقابله با بحران‌های احتمالی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مانورهای ساعت صفر به طور مستمر و در فازهای مختلف انجام می‌شود. البته از نظر امکانات امدادی، بین اتفاقات احتمالی و امکانات موجود فاصله زیادی وجود دارد و هلال‌احمر به تنهایی از عهده همه حوادث برنمی‌آید

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: در صدد هستیم که در قالب هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، اعتبارات لازم را دریافت کنیم و میزان آمادگی را افزایش دهیم، در این زمینه در طول سه هفته آینده نیز، همه پایگاه‌ها و شعب جمعیت به تجهیزات نجات روزآمد مجهز خواهد شد.

وی درباره سهم تخصیص بالگرد به استان‌ها، یادآور شد: هلال‌احمر شخصیتی حقوقی و واحد دارد و تقسیم‌بندی ما نیز به صورت استانی نیست؛ از این رو، مجموع امکانات هلال‌احمر خدمت به همه مردم است. البته مقرر شده که هر استان حداقل یک فروند بالگرد داشته باشد و در حال حاضر نیز 23 فروند در سطح کشور وجود دارد و در 6 ماه دوم سال سه بالگرد دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد و با 26 بالگرد می‌توان بخش زیادی از کشور را پوشش داد.

 

10/29/2016 8:13:09 PM
آخرین اخبار