S
Header
کد خبر : 62057
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر

تغییر نوع نگرش، حمایت از سلامت بشر، توانمندسازی و باز توانی انسان ها از اصلی ترین اهداف هلال احمر است

سرویس اخبار
چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 14:00
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
تغییر نوع نگرش، حمایت از سلامت بشر، توانمندسازی و باز توانی انسان ها از اصلی ترین اهداف هلال احمر است http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/09/201609101977358984_Thum.jpg تغییر,نوع,نگرش،,حمایت,از,سلامت,بشر،,توانمندسازی,و,باز,توانی,انسان,ها,از,اصلی,ترین,اهداف,هلال,احمر,است nvhelal

فرحناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ، عصر روز سه شنبه 6 مهرماه در هشتمین اجلاس روسای دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها حضور یافت.

در ابتدای این برنامه نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با قدردانی از حضور رئیس سازمان داوطلبان به جایگاه والای داوطلب در ارزش های دینی اشاره کرد و گفت: اینگونه دیدارها و نشست ها موجب آگاهی بیشتر، تعامل های سازنده تر و در نتیجه کارآمدی نظام سیستمی جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات عام المنفعه به جامعه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی به محور پر اهمیت و حساس شفاف سازی به منظور جلب اعتماد مردم به هلال احمر اشاره و تصریح کرد: باید با شفاف سازی اعتماد مردم را جلب کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از روحیه خیرخواهانه و نیکوکارانه ملت ایران ، چنین روحیه ای را فرصتی برای رفع گرفتاری های مردم دانست و گفت: سازمان داوطلبان با درنظر گرفتن این حس نوع دوستی هموطنان باید جهت تسکین آلام بشری در اجتماع بکوشد و این مهم جز با یاری جستن از توانمندان جامعه میسر نخواهد شد.

در ادامه برنامه هم رئیس سازمان داوطلبان به نقش بسیار مهم و حیاتی حوزه نمایندگی ولی فقیه در پیشبرد اهداف بشردوستانه سازمان داوطلبان اشاره کرد و گفت: هر فعالیتی که از سوی داوطلبان در جامعه صورت می گیرد رنگ و بوی فرهنگ به خود گرفته و با مباحث و تعالیم الهی همراه است.

رافع افزود: زمانی اهمیت این مسئله روشن تر می شود که به قیاس اساسی ترین پیام جمعیت های ملی و صلیب سرخ در دنیا که همان خدمت بی منت به بشریت است با آموزه های دین مبین اسلام بپردازیم و از تقارن و تفاهم آن در این بین غفلت نکنیم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با بیان نمونه های متعدد از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه کنونی تاکید کرد: تغییر نوع نگرش، حمایت از سلامت بشر، توانمندسازی و باز توانی انسان ها از اصلی ترین اهداف هلال احمر است که همواره مورد توجه اعضای داوطلب جمعیت قرار گرفته است.

رافع با طرح این سوال که چگونه می توانیم زمینه ای مناسب برای دستیابی و پردازش عضو خیر و نیکوکار به منظور مشارکت در این فعالیت ها داشته باشیم ادامه داد: در این بین نقش بی بدیل روحانیون به عنوان مبلغان دینی بر کسی پوشیده نیست

وی افزود: بر همین اساس، مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان ها می توانند با تقویت حس مسئولیت پذیری در جامعه در جهت جذب و جلب مشارکت های مردمی در امور عام المنفعه هلال احمر تلاش نمایند.

هشتمین اجلاس دفاتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ها روز سه شنبه 6 مهرماه به مدت دو روز در تهران گشایش یافت

9/28/2016 2:00:41 PM
آخرین اخبار