S
Header
کد خبر : 62034
در دیدار دکتر ضیائی با عضو شورای استان نجف مقرر شد:

اعزام تیم های ارزیاب فنی و مدیریتی ایران به عراق برای بررسی همکاری در اداره بیمارستان نجف/توافق برای گسترش همکاری های دارویی

سرویس اخبار
در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف در زمینه همکاری های هلال احمر ایران در مدیریت و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تولید دارو در عراق بحث و تبادل نظر شد.
یکشنبه 28 شهریور 1395 ساعت 20:10
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
اعزام تیم های ارزیاب فنی و مدیریتی ایران به عراق برای بررسی همکاری در اداره بیمارستان نجف/توافق برای گسترش همکاری های دارویی در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر با رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف در زمینه همکاری های هلال احمر ایران در مدیریت و ارائه خدمات درمانی در بیمارستان تازه تاسیس نجف و همچنین تولید دارو در عراق بحث و تبادل نظر شد. http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/09/201609100719648507_Thum.jpg اعزام,تیم,های,ارزیاب,فنی,و,مدیریتی,ایران,به,عراق,برای,بررسی,همکاری,در,اداره,بیمارستان,نجف/توافق,برای,گسترش,همکاری,های,دارویی nvhelal

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر سید محسن ضیائی در دیدار با دکتر علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف با اشاره به اینکه هلال احمر ایران روابط بسیار خوبی با هلال احمر عراق دارد اظهار کرد: در این زمینه همکاری های مشترک  و نزدیکی با هلال احمر عراق داریم و لازم است تا از کمک هایی که در نجف به هلال احمر ایران برای پیشبرد فععالیت های درمانی می شود؛ تشکر کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دوستی نزدیکتر از ایران برای مردم عراق وجود ندارد؛ ضمن اعلام همکاری  و کمک به دولت و مردم عراق گفت: هلال احمر ایران سوابق بسیار طواتنی و درخشانی در ارائه خدمات درمانی در خارج از مرز های کشور به خصوص در اداره مراکز درمانی و بیمارستان ها دارد لذا آماده ایم تا تمامی توان خود را در این حوزه در اختیار مردم نجف قرار دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ایران در سه محور میتواند همکاری خوبی با عراق داشته باشد، افزود: کمک به اداره بیمارستان ها یا مراکز درمانی نجف، مشارکت در تولید دارو و فراهم کردن امکان پذیرش بیماران عراق در ایران و انتقال تجربیات هلال احمر ایران در حوزه توانبخشی و ساخت اعضای مصنوعی از جمله زمینه هایی است که می توان همکاری های بسیاری در آن ها داشت.
تقاضای همکاری ایران در اداره بیمارستان  نجف اشرف

دکتر علی حسن اسماعیل شمری؛ رئیس کمیته بهداشت و محیط زیست و عضو شورای استان نجف نیز در این دیدار  با اشاره به اینکه با ایران احساس برادری نزدیکی داریم، گفت: بیمارستان نجف اشرف با 497 تخت بستری 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در این زمینه پیشنهاد میکینیم گروه 2 گروه از هلال احمر ایران برای ارزیابی فنی و مدیریتی راه اندازی این بیمارستان به نجف اشرف اعزام شود.

وی با اشاره به اینکه جنوب و مرکز عراق فاقد شرکت دارو سازی است ضمن  ابراز تمایل برای راه اندازی شرکت داروسازی از سوی ایران در عراق گفت: آماده ایم تا با همکاری ایران شرکت داروسازی بزرگی در نجف اشرف راه اندازی کنیم. این کار صرفه اقتصادی بسیاری خواهد داشت.

9/18/2016 8:10:14 PM
آخرین اخبار