S
Header
کد خبر : 62032
دکتر چرخساز رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر

دولت باید در همه زمینه‌ها کمک‌رسان هلال‌احمر باشد 

سرویس اخبار
چهارشنبه 3 شهریور 1395 ساعت 20:16
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
دولت باید در همه زمینه‌ها کمک‌رسان هلال‌احمر باشد  http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/09/201609106666751466_Thum.jpg دولت,باید,در,همه,زمینه‌ها,کمک‌رسان,هلال‌احمر,باشد  nvhelal

درحقیقت هلال‌احمر دولتی نیست،‌ اما به‌عنوان معین دولت هرجایی که کمکی نیاز باشد و بحث حوادث و سوانح مطرح شود، ما همراه دولت بوده و هستیم؛ درواقع هرجایی که دولت اعلام کرده که نیاز دارد، ‌ما به‌عنوان یکی از امین‌های دولت حضور پیدا کردیم و وارد عرصه کمک به دولت شدیم.  در بخش مردمی هم می‌توان گفت، مردم به این جمعیت اعتماد خاصی دارند؛ هلال‌احمر نیز از این جهت به‌عنوان بزرگترین سازمان مردم‌نهادی است که اعضای اصلی آن را مردم تشکیل می‌دهند، همچنین یک جمعیت کاملا مردمی محسوب می‌شود که با استفاده از توانایی‌های مردم فعالیت‌هایش را انجام می‌دهد.

اما دربحث نوع و میزان توقعات از دولت، می‌توان بیان کرد که توقع ما از دولت بیشتر در بخش خدماتی است که ارایه می‌کنیم. با توجه به این‌که بیشترین خدمات ما بر پایه داوطلبی است و بسیاری از هزینه‌هایمان کمتر از میزان عادی است که بخواهد باری را روی دوش دولت تحمیل کند، توقع داریم که دولت هم به ما کمک کند؛ دولت می‌تواند با تصویب بودجه‌های به موقع و مناسب کمک کند که ما بتوانیم با کیفیت بهتری ارایه خدمت کنیم. به عنوان مثال، در بخش حوادث ترافیکی، ما نه ریالی از دولت پول دریافت می‌کنیم و نه در این زمینه بودجه و امکاناتی از دولت به ما تعلق گرفته است، اما با تمام توان و قوا در بحث حوادث ترافیکی فعالیت می‌کنیم، به همین سبب توقع داریم که دولت هم در این زمینه ما را کمک کند. اگر بخواهیم در بحث حوادث و سوانح ترافیکی کار با کیفیت و کمیت بهتری انجام شود، نیاز به کمک مالی ازسوی دولت داریم. ازسویی هم نیازمند کمک دولت برای هماهنگی بخش‌های مختلف هستیم، مخصوصا در بحث آموزش همگانی کشور وظیفه هلال‌احمر است که به این مقوله بپردازد، اما برای تحقق موفقیت‌آمیز این موضوع یعنی «بحث آموزش همگانی در سطح کشور» به دستگاه‌های همکار و دیگر دستگاه‌های دولتی دیگر نیاز داریم که امید است با درایت دولت این کمک‌ها هم صورت بگیرد. در بیان کلی ما درهمه بخش‌ها نیازمند کمک دولت هستیم، اما با وجود این‌که ما یک دستگاه بین دولتی هستیم، نمی‌توان گفت به شکل صددرصد توقعات مردم را برآورده کردیم، با این وجود سهم بالایی از اعتماد مردم را جلب کردیم که این نشان‌دهنده راضی نگه‌داشتن سطح توقع مردم از خودمان بوده است.

 

8/24/2016 8:16:00 PM
آخرین اخبار