S
Header
کد خبر : 61970
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر

از آزادی یک شهر تا آزادی بشر

سرویس یادداشت
امسال نزدیکی دو واقعه تاریخیِ ملی و مذهبی حلاوت خاصی به ایام ملت ایران بخشیده است. نخست، سالروز ولادت پر خیر و برکت حضرت حجت بن الحسن العسکری امام زمان(عج) که بشر عصر کنونی تمنای ظهور ایشان را بیش از هر دوره‌ای انتظارمی‌کشد تا با حضور نورانی و ظلم‌افکن خویش جهان را به منزل صلح رهنمون کرده، ریشه ستم را بخشکاند و مستضعفین عالم را به حق راستین‌شان برساند.
دوشنبه 3 خرداد 1395 ساعت 18:39
حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر
از آزادی یک شهر تا آزادی بشر امسال نزدیکی دو واقعه تاریخیِ ملی و مذهبی حلاوت خاصی به ایام ملت ایران بخشیده است. نخست، سالروز ولادت پر خیر و برکت حضرت حجت بن الحسن العسکری امام زمان(عج) که بشر عصر کنونی تمنای ظهور ایشان را بیش از هر دوره‌ای انتظارمی‌کشد تا با حضور نورانی و ظلم‌افکن خویش جهان را به منزل صلح رهنمون کرده، ریشه ستم را بخشکاند و مستضعفین عالم را به حق راستین‌شان برساند. http://Media.nvhelal.ir//Image/2016/05/201605100239170125_Thum.jpg از,آزادی,یک,شهر,تا,آزادی,بشر nvhelal

دوم، سالروز آزادسازی خرمشهر، پاره تن ایران  که حدود 4 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی عظمت ملت ایران را دوچندان و ثابت کرد که وجب به وجب تربت ایران اسلامی متعلق به همه مردم ایران است و کوتاه کردن دست دشمنان و مستکبران از این خاک، اصل مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  به شمار می‌آید.

نگاهی به این دو واقعه مهم که یکی در تاریخ معاصر ایرانیان جایگاه ویژه دارد و دیگری در اندیشه و اعتقادات شیعیان ریشه‌ای محکم گسترانیده، مبین و متضمن این نکته است که آرمان‌های "آزادسازی یک شهر از دست دشمن" و آزادی بشر از دست ظالمان، مستکبرین و متحجرین‌" بر روی یک محور حرکت می‌کنند. آزادی خرمشهر تنها آزاد کردن یک شهر نبود بلکه کوبیدن مشت محکمی بر دهان دشمن جبار و قطع کردن دست متجاوز از حق یک ملت هر چند به مقیاس یک شهر بود. روزی هزاران بسیجی، سپاهی و ارتشی برای آزادکردن خرمشهر و بازگشت دوباره آن به دامان ایران عهد بستند و امروز هم با همان عزم جزم در انتطار آزادی و رهایی از ستم و جور ظالمان و مستکبرین با انتظار منجی عالم بشریت هستند.

به فرموده معمار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)،"خرمشهر را خدا آزاد کرد"؛ در حقیقت امدادهای غیبی پروردگار متعال بود که ایمان رزمندگان را صدچندان کرد و قدرت آنان را فزونی بخشید تا در مرحله چهارم عملیات بیت المقدس سربلند بیرون آیند و خاک خرمشهر را دوباره تقدیم ملت ایران کنند.

اما آزادی بشر در سراسر گیتی چگونه است.

ما امروز منتظریم؛ منتظر ظهور مردی بزرگ، منتظر ظهور بودن یعنی فراهم‌کردن زمینه ظهور و تلاش برای اینکه حضرت ظهور نمایند و در کنارشان برای گستردگی عدل و داد در پهنای عالم یاور ایشان باشیم.

نکته دیگر در خصوص "استمرار مسیر" است. شاید این مثال  خالی از فایده نباشد اگر بگوییم: همان طور که با آزادسازی خرمشهر عزیز جنگ پایان نیافت، با ظهور امام عصر(عج) نیز وظایف انسانی بشر پایان نمی‌گیرد. تا جایی که توان داریم باید برای ساختن تلاش کنیم. در برهه‌ای از زندگی وظیفه داریم خرمشهر را بسازیم، ویرانی‌های برجای مانده از جنگ در خرمشهر را به آبادانی تبدیل کنیم و در جایی دیگر باید با توجه کامل به اعمال‌ و رفتار خود متضمن خشنودی و رضایت حضرت حجت بن الحسن العسکری(عج) شویم تا در زمان ظهور که ملتمس یاری ایشان هستیم خجل و شرمسار نباشیم.

اعمال و رفتار ما خدمت آن حضرت عرضه می‌شود و رضایت ایشان موجب تکامل و نجات ماست. اگر مردم در عصر غیبت این گونه فکر کنند که امام زمان(عج) شاهد نماز، روزه، تقوا، عدالت، انصاف، خدمت به بشریت و ظالم‌گریزی ما هستند به روایت امام سجاد(ع) این مردم از مردم زمان حضور برتر می‌باشند چرا که بدون دیدن ائمه به دستورات آنان عمل می‌کنند.

آزادسازی خرمشهر را "فتح خرشهر" و "شکست حصر خرمشهر" نیز نامیده‌اند، کاری بس بزرگ که گرچه در طول 34 سال گذشته مکرر در خصوص آن گفته‌اند و نوشته‌اند اما هنوز کلمات و واژه‌ها در نمایش بزرگی و شکوه کارستان رزمندگان اسلام به آنچه باید نرسیده‌اند. در این ایام خجسته از درگاه پروردگار مهربان بهشت برین و شادی ارواح طیبه شهدای اسلام و جنگ تحمیلی به خصوص شهدای آزادسازی خرمشهر را مسئلت داریم و با بلند کردن دست نیاز به پیشگاه باریتعالی خواستار آنیم در زمان ظهور منجی عالم بشریت افتخار رزمندگی و سربازی در رکاب امام عصر(عج) را داشته باشیم.

 

5/23/2016 6:39:26 PM
آخرین اخبار