Print Logo
یکشنبه 1 دی 1398 ساعت 17:54

انتشار کتاب راهنمای سریع کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات


کتاب راهنمای سریع کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات به همت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران و موسسه‌ آموزش عالی علمی- کاربردی هلال ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر به نقل از معاونت آموزش ، پژوهش و فناوری جمعیت، این کتاب با همکاری بخش خصوصی و با هدف تقویت و حمایت این بخش در آموزش همگانی در دو قسمت «کمک‌های اولیه» و «آمادگی در برابر مخاطرات» تدوین شده است.

در بخش «کمک‌های اولیه» ۲۹ مبحث مهم و اساسی در حوزه‌ فوریت‌های پزشکی ازجمله حمایت حیاتی پایه، آسیب ناشی از ضربه (تروما)، بیماری‌های داخلی، فوریت‌های محیطی، مهارت‌ها و اصول پیشگیری ارائه شده است.

همچنین بخش «آمادگی در برابر مخاطرات»، ۱۴ مخاطره‌ متداول یا محتمل در ایران را شامل مخاطرات طبیعی مانند آتش‌سوزی در طبیعت، توفان تندری و رعد و برق، رانش زمین و گل و لای، زلزله، زمستان سخت و سرمای شدید، سیل و گرمای شدید و مخاطرات انسان‌ساخت همچون آتش‌سوزی در ساختمان، انتشار مواد رادیواکتیو، حملات و انفجارهای تروریستی، حوادث رانندگی، ریزگردها و آلودگی هوا، مخاطرات ناشی از تجمعات انبوه و مخاطرات ناشی از مواد خطرناک را در بر می گیرد.

گفتنی است این کتاب در ۱۷۲ صفحه توسط نشر آفرنگ به چاپ رسیده است.

40060012/22/2019 5:51:19 PMhttp://Media.nvhelal.ir/Image/2019/12/201912101137490256_Thum.jpg